WILLA ANNA
ANNA BAJROSZEWSKA
72-500 MIĘDZYZDROJE
UL. M. SKŁODOWSKIEJ 11

TEL. : +48 91/3280018

Galeria

  • Willa Anna
  • Pokoje
  • Międzyzdroje

JĘZYK / SPRACHE

pn

Gościmy

Odwiedza nas 152 gości oraz 0 użytkowników.

Aktualności

  • Kalendarz imprez
Ostrzeżenie
  • Nie powiodło się załadowanie pliku XML.

Międzyzdroje

Międzyzdroje - to jedna z najpiękniejszych miejscowości polskiego Wybrzeża (6,5 tys. mieszkańców). Położona na największej polskiej wyspie Wolin, w północno- zachodniej części województwa Zachodniopomorskiego. Miasto otoczone lesistymi wzgórzami Wolińskiego Parku Narodowego, od północy i zachodu otwartą rozległą panoramą ku morzu. Łagodny mikroklimat, bogate w jod powietrze, dużo słońca i cieplejsza niż gdzie indziej woda w Zatoce Pomorskiej, stwarzają świetne warunki do zdrowego wypoczynku, plażowania, rekreacji oraz uprawiania sportu i turystyki kwalifikowanej.

 

miedzyzdroje 113

ALEJA GWIAZD - dzieło prof. Adama Myjaka związane z organizowanym od 1996r. Festiwalem Gwiazd. Jest to nietypowa aleja, na której uwieczniono w brązie ponad 100 odcisków dłoni artystów i pomniki, upamiętniające wielkie postacie kina i teatru.

miedzyzdroje 13

MOLO – o długości 395 m, najdłuższe betonowe molo w Polsce.  Pierwszy drewniany pomost został wybudowany w 1884 roku. Molo jest ulubionym miejscem  nie tylko zakochanych odwiedzających Międzyzdroje, ale także wszystkich turystów podziwiających morską panoramę podczas letnich zachodów słońca i jesiennych widowiskowych sztormów.

miedzyzdroje 12

GABINET FIGUR WOSKOWYCH  - wystawa woskowych postaci naturalnej wielkości ludzi ze świata nauki polityki, sztuki i bajki. Jest jednym z większych obiektów tego typu w Polsce.

88

MIĘDZYNARODOWY DOM KULTURY– budynek z końca XIX w. wpisany do rejestru zabytków, usytuowany przy nadmorskiej promenadzie na łagodnym wzniesieniu przy Parku im. F.Chopina . Budynek zdobią wspaniałe elewacje i atrakcyjne wnętrza, miejsce licznych wystaw, koncertów i imprez kulturalnych.

miedzyzdroje 09

MUZEUM PRZYRODNICZE WOLIŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO - Położone przy ul. Niepodległości 3. Ekspozycja muzealna prezentuje przyrodę Parku Narodowego. Bogate zbiory flory, fauny oraz przyrody nieożywionej. Stała ekspozycja bursztynu baltyckiego. Sala wystaw okresowych: malarstwo, fotografika przyrodnicza. W kasie muzeum liczne wydawnictwa turystyczne: foldery, przewodniki, widokówki, mapy. Obok muzeum stała ekspozycja pary żywych orłów bielików (symbol Wolińskiego Parku Narodowego).

miedzyzdroje 07

PARK im. FRYDERYKA CHOPINA – założony przezArnolda Lejeune w XIX wieku,  rosną w nim efektowne okazy dębów,platany pochodzenia greckiego, żywotniki i cisy. W okazałej willi obok parku  mieści się Międzynarodowy Dom Kultury. Budynek w stylu klasycystycznym był jednym z najpiękniejszych na Pomorzu Zachodnim. Od 1879 roku funkcjonował jako Dom Zdrojowy (Kurhaus). W jego wnętrzu na górze mieściły się pokoje dla gości, na dole czytelnia, sala muzyczna i baletowa. Obecnie w zabytkowych wnętrzach obywają się  liczne imprezy kulturalne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

miedzyzdroje 10

ZAGRODA POKAZOWA ŻUBRÓW- oddalona od miasta o 1,2 km, na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Utworzona w 1976 roku jako obiekt turystyczno – edukacyjny Parku. Podziwiać tu można stado żubrów oraz piękne okazy jeleni, saren, dzików i bielika.

miedzyzdroje 15

KAWCZA GÓRA 61 m.n.p.m. – punkt widokowy na Zatokę Pomorską we wschodniej części miasta. Na szczycie postawiono pamiątkowe głazy ze zjazdów leśników z 1892r. – Zjazd Leśników Niemieckich i z 1992r. – Zjazd Polskiego Towarzystwa Leśnego, a niżej  kamienny obelisk upamiętniający zjazdy Światowego Związku Kresowych Żołnierzy Armii Krajowej.

żródło: www.miedzyzdroje.pl